Jak urządzić pokój dla chłopca?

Twój mały chłopiec zaczyna dorastać i chcesz urządzić dla niego pokój? Warto, by czuł się w nim komfortowo, ponieważ będzie spędzał tam wiele czasu. Pomieszczenie powinno wyglądać dobrze, jednak przede wszystkim musi być bezpieczne i wygodne.

Urządzając pokój zacznij od kolorów

Na samym początku rozpocznij od rozmowy ze swoim synem. Zapytaj go jaki kolor lubi i czym interesuje się najbardziej. Te informacje pozwolą Ci zdecydować, w jaki sposób urządzić jego pokój. Pamiętaj jednak, że warto jest postawić na jasne kolory. Nie tylko wizualnie powiększą one przestrzeń, ale także sprawią, że w pokoju będzie jaśniej. Unikaj za to czarnego i wyrazistych odcieni, ponieważ wtedy trudniej jest dobrać odpowiednie dodatki o innych kolorach. Następnie zastanów się nad motywem. W zależności od tego co lubi Twój brzdąc, może to być statek piracki lub dżungla z dinozaurami. Jednak by pokój służył chłopcu przez lata, weź pod uwagę, że jego gust ulegnie zmianie. Jeżeli postawisz tylko na dodatki z dinozaurami, to będziesz w stanie łatwo je wymienić. Za to mural na całą ścianę to już znacznie większy problem. Po wyborze motywu przewodniego, dobierz jeszcze dwa lub trzy kolory pasujące do głównego, których użyjesz przy wyborze dodatków i mebli.

Wybierz meble i ustaw je właściwie

Kolejnym krokiem jest dobór mebli. Zacznij od najważniejszego – łóżka. W zależności od dostępnej powierzchni możesz postawić na łóżko pojedyncze lub podwójne. Jeżeli masz aż dwóch małych rozrabiaków, to rozważ zakup łóżka piętrowego. Zajmie ono mniej miejsca i pozwoli ergonomicznie urządzić przestrzeń. Zwróć uwagę na materiał tego ważnego mebla. Najlepiej sprawdza się lite drewno lub metal, ponieważ oba tworzywa są stylowe i solidne.

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia pokoju jest biurko. Zadbaj o to, aby miało ono odpowiednią wysokość i właściwie dobrane krzesło. Nie zapomnij także o szafkach i komodzie. Dobrze, jeżeli urządzisz więcej miejsca do przechowywania rzeczy niż to konieczne, bo przecież ubrania Twojego dziecka rosną wraz z nim. Pościel i zabawki możesz trzymać pod łóżkiem w specjalnie stworzonych szufladach lub po prostu we wsuniętych tam pojemnikach.

Wszystkie meble ustaw pod ścianami, a łóżko (o ile to możliwe) w rogu. To poWszystkie meble ustaw pod ścianami, a łóżko (o ile to możliwe) w rogu. To pozwoli Ci na stworzenie większej przestrzeni pośrodku pokoju. Twój chłopiec może wykorzystać ją do zabawy. Pamiętaj, aby wszystkie wysokie i sporych rozmiarów meble przymocować do ściany. To zabezpieczy Twoje dziecko przed ryzykiem ich upadku.

Czas na dodatki do pokoju Twojego chłopca

To chyba najprzyjemniejsza część urządzania pokoju. Zacznij od kołdry i poduszek. Tym razem możesz pozwolić sobie (i chłopcu) na większą swobodę w wyborze wymyślnych motywów. Jeżeli Twoja pociecha zmieni zdanie o swoim ulubionym bohaterze, będziesz w stanie szybko i tanio wymienić ten element.

Na ścianach powieś ramki z rodzinnymi zdjęciami lub artystycznymi motywami. W ten prosty sposób upiększysz pomieszczenie. Jeżeli Twój chłopiec zdobył jakieś medale, koniecznie powieś je na haku w okolicy biurka. To samo możesz zrobić z dyplomami i certyfikatami. Nic nie motywuje bardziej do ciężkiej pracy, niż już osiągnięty sukces. Warto rozważyć również zawieszenie zasłon lub rolet w oknach. Dzięki nim, dziecko będzie miało większą prywatność. Na samym karniszu możesz powiesić lampki choinkowe, które stworzą przyjemną atmosferę i dadzą ciepłe, delikatne światło nocą. Możesz również umieścić je na ścianie pod sufitem – haki zamontuj w odległości 15 – 20 cm.